Komunikaty i ogłoszenia
OGŁOSZENIE
Na podstawie zapisów art. 39-42 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (tekst jedn.: Dz. U. z 2021 poz. 247 ze zm.) oraz ustaleń organizacyjnych podjętych przez Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych (ZU.6000.21.2020 z dnia 29.04.2020 r.) oraz Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile na czas trwającej pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, informuję o wyłożeniu do społecznych konsultacji założeń i wytycznych do projektu planu urządzenia lasu dla Nadleśnictwa Kalisz Pomorski na lata 2024-2033 wraz z zaleceniami do sporządzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko tego projektu.
W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w kraju oraz w trosce o zapewnienie właściwego udziału społeczeństwa w pracach projektowych, modyfikacji uległ schemat działania nad opiniowaniem założeń i wytycznych do projektu planu urządzenia lasu dla Nadleśnictwa Kalisz Pomorski.
Wstępny projekt założeń (protokół z obrad Komisji Założeń Planu, dalej: KZP) wypracowany po obradach, w trakcie których możliwe było rozpatrzenie wniosków społecznych do założeń przyszłego planu urządzenia lasu, zostanie udostępniony w BIP Nadleśnictwa Kalisz Pomorski oraz w BIP Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile od dnia 9 czerwca 2021 r.
Uwagi i wnioski do treści założeń można zgłaszać wyłącznie w formie elektronicznej na adres: rdlp@pila.lasy.gov.pl z dopiskiem: KZP Kalisz Pomorski, do dnia 9 lipca 2021 r.
Po tym okresie Przewodniczący KZP podejmie decyzję o sposobie uwzględnienia uwag w treści projektowanych założeń. Ostateczna wersja założeń i wytycznych do projektu planu urządzenia lasu dla Nadleśnictwa Kalisz Pomorski na lata 2024-2033 zostanie zatwierdzona przez Dyrektora RDLP w Pile i wystawiona w BIP Nadleśnictwa Kalisz Pomorski i RDLP w Pile w postaci końcowego protokołu z obrad Komisji Założeń Planu.
dr. inż. Marcin Chirrek
Zastępca Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych
OGŁOSZENIE
Na podstawie zapisów art. 39-42 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (tekst jedn.: Dz. U. z 2021 poz. 247 ze zm.) oraz ustaleń organizacyjnych podjętych przez Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych (ZU.6000.21.2020 z dnia 29.04.2020 r.) oraz Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile na czas trwającej pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, informuję o wyłożeniu do społecznych konsultacji założeń i wytycznych do projektu planu urządzenia lasu dla Nadleśnictwa Trzcianka na lata 2024-2033 wraz z zaleceniami do sporządzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko tego projektu.
W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w kraju oraz w trosce o zapewnienie właściwego udziału społeczeństwa w pracach projektowych, modyfikacji uległ schemat działania nad opiniowaniem założeń i wytycznych do projektu planu urządzenia lasu dla Nadleśnictwa Trzcianka.
Wstępny projekt założeń (protokół z obrad Komisji Założeń Planu, dalej: KZP) wypracowany po obradach, w trakcie których możliwe było rozpatrzenie wniosków społecznych do założeń przyszłego planu urządzenia lasu, zostanie udostępniony w BIP Nadleśnictwa Trzcianka oraz w BIP Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile od dnia 27 maja 2021 r.
Uwagi i wnioski do treści założeń można zgłaszać wyłącznie w formie elektronicznej na adres: rdlp@pila.lasy.gov.pl z dopiskiem: KZP Trzcianka, do dnia 27 czerwca 2021 r.
Po tym okresie Przewodniczący KZP podejmie decyzję o sposobie uwzględnienia uwag w treści projektowanych założeń. Ostateczna wersja założeń i wytycznych do projektu planu urządzenia lasu dla Nadleśnictwa Trzcianka na lata 2024-2033 zostanie zatwierdzona przez Dyrektora RDLP w Pile i wystawiona w BIP Nadleśnictwa Trzcianka i RDLP w Pile w postaci końcowego protokołu z obrad Komisji Założeń Planu.
dr. inż. Marcin Chirrek
Zastępca Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych
OGŁOSZENIE
Na podstawie zapisów art. 39-42 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (tekst jedn.: Dz. U. z 2020 poz. 283 ze zm.) oraz ustaleń organizacyjnych podjętych przez Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych (ZU.6000.21.2020 z dnia 29.04.2020 r.) oraz Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile na czas trwającej pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, informuję o wyłożeniu do społecznych konsultacji założeń i wytycznych do projektu planu urządzenia lasu dla Nadleśnictwa Potrzebowice na lata 2024-2033 wraz z zaleceniami do sporządzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko tego projektu.
W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w kraju oraz w trosce o zapewnienie właściwego udziału społeczeństwa w pracach projektowych, modyfikacji uległ schemat działania nad opiniowaniem założeń i wytycznych do projektu planu urządzenia lasu dla Nadleśnictwa Potrzebowice.
Wstępny projekt założeń (protokół z obrad Komisji Założeń Planu, dalej: KZP) wypracowany po obradach, w trakcie których możliwe było rozpatrzenie wniosków społecznych do założeń przyszłego planu urządzenia lasu, zostanie udostępniony w BIP Nadleśnictwa Potrzebowice oraz w BIP Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile od dnia 20 maja 2021 r.
Uwagi i wnioski do treści założeń można zgłaszać wyłącznie w formie elektronicznej na adres: rdlp@pila.lasy.gov.pl z dopiskiem: KZP Potrzebowice, do dnia 20 czerwca 2021 r.
Po tym okresie Przewodniczący KZP podejmie decyzję o sposobie uwzględnienia uwag w treści projektowanych założeń. Ostateczna wersja założeń i wytycznych do projektu planu urządzenia lasu dla Nadleśnictwa Potrzebowice na lata 2024-2033 zostanie zatwierdzona przez Dyrektora RDLP w Pile i wystawiona w BIP Nadleśnictwa Potrzebowice i RDLP w Pile w postaci końcowego protokołu z obrad Komisji Założeń Planu.
dr. inż. Marcin Chirrek
Zastępca Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych
OGŁOSZENIE
Na podstawie zapisów art. 39-42 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (tekst jedn.: Dz. U. z 2020 poz. 283 ze zm.) oraz ustaleń organizacyjnych podjętych przez Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych (ZU.6000.21.2020 z dnia 29.04.2020 r.) oraz Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile na czas trwającej pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, informuję o wyłożeniu do społecznych konsultacji założeń i wytycznych do projektu planu urządzenia lasu dla Nadleśnictwa Kaczory na lata 2024-2033 wraz z zaleceniami do sporządzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko tego projektu.
W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w kraju oraz w trosce o zapewnienie właściwego udziału społeczeństwa w pracach projektowych, modyfikacji uległ schemat działania nad opiniowaniem założeń i wytycznych do projektu planu urządzenia lasu dla Nadleśnictwa Kaczory.
Wstępny projekt założeń (protokół z obrad Komisji Założeń Planu, dalej: KZP) wypracowany po obradach, w trakcie których rozpatrzono wniosek społeczny do założeń przyszłego planu urządzenia lasu, zostanie udostępniony w BIP Nadleśnictwa Kaczory oraz w BIP Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile od dnia 18 maja 2021 r.
Uwagi i wnioski do treści założeń można zgłaszać wyłącznie w formie elektronicznej na adres: rdlp@pila.lasy.gov.pl z dopiskiem: KZP Kaczory, do dnia 18 czerwca 2021 r.
Po tym okresie Przewodniczący KZP podejmie decyzję o sposobie uwzględnienia uwag w treści projektowanych założeń. Ostateczna wersja założeń i wytycznych do projektu planu urządzenia lasu dla Nadleśnictwa Kaczory na lata 2024-2033 zostanie zatwierdzona przez Dyrektora RDLP w Pile i wystawiona w BIP Nadleśnictwa Kaczory i RDLP w Pile w postaci końcowego protokołu z obrad Komisji Założeń Planu.
dr. inż. Marcin Chirrek
Zastępca Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych
OGŁOSZENIE
Na podstawie zapisów art. 39-42 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (tekst jedn.: Dz. U. z 2020 poz. 283 ze zm.) oraz ustaleń organizacyjnych podjętych przez Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych (ZU.6000.21.2020 z dnia 29.04.2020 r.) oraz Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile na czas trwającej pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, informuję o wyłożeniu do społecznych konsultacji założeń i wytycznych do projektu planu urządzenia lasu dla Nadleśnictwa Płytnica na lata 2024-2033 wraz z zaleceniami do sporządzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko tego projektu.
W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w kraju oraz w trosce o zapewnienie właściwego udziału społeczeństwa w pracach projektowych, modyfikacji uległ schemat działania nad opiniowaniem założeń i wytycznych do projektu planu urządzenia lasu dla Nadleśnictwa Płytnica.
Wstępny projekt założeń (protokół z obrad Komisji Założeń Planu, dalej: KZP) wypracowany po obradach, w trakcie których rozpatrzono dwa wnioski społeczne do założeń przyszłego planu urządzenia lasu, zostanie udostępniony w BIP Nadleśnictwa Płytnica oraz w BIP Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile od dnia 18 maja 2021 r.
Uwagi i wnioski do treści założeń można zgłaszać wyłącznie w formie elektronicznej na adres: rdlp@pila.lasy.gov.pl z dopiskiem: KZP Płytnica, do dnia 18 czerwca 2021 r.
Po tym okresie Przewodniczący KZP podejmie decyzję o sposobie uwzględnienia uwag w treści projektowanych założeń. Ostateczna wersja założeń i wytycznych do projektu planu urządzenia lasu dla Nadleśnictwa Płytnica na lata 2024-2033 zostanie zatwierdzona przez Dyrektora RDLP w Pile i wystawiona w BIP Nadleśnictwa Płytnica i RDLP w Pile w postaci końcowego protokołu z obrad Komisji Założeń Planu.
dr. inż. Marcin Chirrek
Zastępca Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych
OGŁOSZENIE
Na podstawie zapisów art. 39-42 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (tekst jedn.: Dz. U. z 2020 poz. 283 ze zm.) oraz ustaleń organizacyjnych podjętych przez Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych (ZU.6000.21.2020 z dnia 29.04.2020 r.) oraz Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile na czas trwającej pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, informuję o wyłożeniu do społecznych konsultacji założeń i wytycznych do projektu planu urządzenia lasu dla Nadleśnictwa Jastrowie na lata 2024-2033 wraz z zaleceniami do sporządzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko tego projektu. W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w kraju oraz w trosce o zapewnienie właściwego udziału społeczeństwa w pracach projektowych, modyfikacji uległ schemat działania nad opiniowaniem założeń i wytycznych do projektu planu urządzenia lasu dla Nadleśnictwa Jastrowie. Wstępny projekt założeń (protokół z obrad Komisji Założeń Planu, dalej: KZP) zostanie udostępniony w BIP Nadleśnictwa Jastrowie oraz w BIP Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile od dnia 5 maja 2021 r. Uwagi i wnioski do treści założeń można zgłaszać wyłącznie w formie elektronicznej na adres: rdlp@pila.lasy.gov.pl z dopiskiem: KZP Jastrowie, do dnia 7 czerwca 2021 r.
Po tym okresie Przewodniczący KZP podejmie decyzję o sposobie uwzględnienia uwag w treści projektowanych założeń. Ostateczna wersja założeń i wytycznych do projektu planu urządzenia lasu dla Nadleśnictwa Jastrowie na lata 2024-2033 zostanie zatwierdzona przez Dyrektora RDLP w Pile i wystawiona w BIP Nadleśnictwa Jastrowie i RDLP w Pile w postaci końcowego protokołu z obrad Komisji Założeń Planu.
dr. inż. Marcin Chirrek
Zastępca Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych
OGŁOSZENIE
Na podstawie przepisów art. 39-42 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko, zwanej dalej ustawą o udostępnianiu informacji o środowisku, (tekst jedn.: Dz. U. z 2020 poz. 283 ze zm.) oraz ustaleń organizacyjnych podjętych przez Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych oraz Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile na czas trwającego stanu zagrożenia epidemicznego, informuję o przystąpieniu do opracowania projektu planu urządzenia lasu dla Nadleśnictwa Kalisz Pomorski na lata 2024-2033 i sporządzenia, dla wytycznych tego projektu, strategicznej oceny oddziaływania na środowisko (dalej: plan). Prace nad sformułowaniem założeń i wytycznych do sporządzenia planu, w związku z wprowadzonymi w kraju obostrzeniami mającymi ograniczyć bezpośrednie kontakty ludzkie oraz w trosce o zapewnienie właściwego udziału społeczeństwa w pracach projektowych prowadzone będą w rozszerzonej formule konsultacji społecznych. Ostateczne dokumenty formułujące wytyczne do prac nad projektem planu poprzedzone zostaną:
- Konsultacją społeczną przed posiedzeniem Komisji Założeń Planu urządzenia lasu dla Nadleśnictwa Kalisz Pomorski na lata 2024-2033 i sporządzenia dla wytycznych projektu planu strategicznej oceny oddziaływania na środowisko (dalej: KZP).
- Rozpatrzeniem złożonych wniosków i propozycji w czasie obrad KZP w celu sformułowania założeń i wytycznych do prac nad projektem planu.
- Uzgodnieniem zakresu i stopnia szczegółowości informacji wymaganych w prognozie oddziaływania projektu planu urządzenia lasu na środowisko z Regionalnym Dyrektorem Ochrony Środowiska w Szczecinie oraz Zachodniopomorskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym w Szczecinie.
- Konsultacją społeczną opracowanych przez KZP końcowych założeń i wytycznych.
Przygotowana w powyższy sposób dokumentacja zostanie zastosowana w procedurze wyłonienia wykonawcy projektu planu i stanowić będzie podstawę merytoryczną prac urządzeniowych. Niniejszym:
- Zapraszam wszystkie strony (osoby prywatne, instytucje, urzędy, organizacje itp.) zainteresowane gospodarką leśną i ochroną przyrody w Nadleśnictwie Kalisz Pomorski, do przesyłania wniosków, uwag i propozycji dotyczących podanej tematyki wytycznych i założeń do tworzenia projektu planu urządzenia lasu na lata 2024-2033. Pisemne materiały w tym zakresie można składać na adres: Nadleśnictwo Kalisz Pomorski, Al. prof. Leona Mroczkiewicza 1, 78-540 Kalisz Pomorski lub poprzez pocztę elektroniczną na adres: sekretariat@pila.lasy.gov.pl (z dopiskiem w tytule: KZP Kalisz Pomorski), w terminie do 21 maja 2021 r. Wszystkie wnioski zostaną rozpatrzone w czasie posiedzenia, a protokół końcowych ustaleń, zgodnie z treścią §125 pkt. 2 Instrukcji Urządzania Lasu, zostanie powtórnie, wraz ze wstępną mapą obszarów chronionych i funkcji lasu, przedstawiony do konsultacji społecznych na okres minimum 21 dni. Ogłoszenie o wyłożeniu końcowych dokumentów związanych z wytycznymi do planowania urządzeniowego zostanie zamieszczone w prasie lokalnej oraz BIP (Nadleśnictwa Kalisz Pomorski i RDLP w Pile).
- Zwołuję Posiedzenie Komisji Założeń Planu w dniu 26.05.2021 r., w sali narad Nadleśnictwa Kalisz Pomorski, Al. prof. Leona Mroczkiewicza 1, 78-540 Kalisz Pomorski o godz. 9.00.
Zadaniem Komisji będzie sformułowanie założeń do sporządzania projektu planu urządzenia lasu wraz z programem ochrony przyrody oraz zakresu projektowanych uzgodnień do prognozy oddziaływania tego planu na środowisko, w formie ustaleń obejmujących:
• zestawienie obszarów chronionych i funkcji lasu;
• zakładane postępowanie hodowlane dla poszczególnych typów siedliskowych lasu i leśnych siedlisk przyrodniczych;
• zestawienie możliwych do stosowania typów drzewostanów (TD) o kierunku ochronnym (przyrodniczym) lub gospodarczym;
• określenie przeciętnych wieków rębności dla głównych gatunków drzew jako narzędzia regulacji urządzeniowej;
• podział lasów nadleśnictwa na gospodarstwa;
• wytyczne w sprawie cięć rębnych w poszczególnych gospodarstwach;
• szczegółowe wytyczne dotyczące przebudowy drzewostanów;
• wytyczne w sprawie pielęgnowania lasu;
• wytyczne w sprawie ogólnej ochrony lasu oraz ochrony przeciwpożarowej;
• wytyczne w sprawie zagospodarowania rekreacyjnego, użytkowania ubocznego oraz zagospodarowania łowieckiego;
• wytyczne w sprawie ujmowania w projekcie planu urządzenia lasu zagadnień dotyczących istniejącej i planowanej infrastruktury technicznej nadleśnictwa;
• wytyczne dotyczące zakresu niezbędnej analizy ekonomicznej jaką należy zamieścić w projekcie planu urządzenia lasu;
• sposób sporządzenia prognozy stanu zasobów drzewnych na koniec przyszłego okresu gospodarczego;
• zakres weryfikacji i aktualizacji programu ochrony przyrody;
• zestawienie map tematycznych, jakie powinny zostać sporządzone w ramach projektu planu ul;
• projekt wystąpienia do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w sprawie zakresu oraz szczegółowości prognozy oddziaływania planu urządzenia lasu na środowisko i obszary Natura 2000;
• inne zagadnienia projektowe, specyficzne dla Nadleśnictwa.
UWAGA:
Posiedzenie KZP odbędzie się w gronie przedstawicieli branżowych. Obowiązkowo uczestniczyć będą: Przewodniczący (Dyrektor lub Zastępca Dyrektora RDLP w Pile), kierownictwo Nadleśnictwa, przedstawiciel kierownictwa Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, Naczelnik właściwy ds. urządzania lasu RDLP w Pile.
dr. inż. Marcin Chirrek
Zastępca Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych
OGŁOSZENIE
Na podstawie przepisów art. 39-42 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko, zwanej dalej ustawą o udostępnianiu informacji o środowisku, (tekst jedn.: Dz. U. z 2020 poz. 283 ze zm.) oraz ustaleń organizacyjnych podjętych przez Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych oraz Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile na czas trwającego stanu zagrożenia epidemicznego, informuję o przystąpieniu do opracowania projektu planu urządzenia lasu dla Nadleśnictwa Trzcianka na lata 2024-2033 i sporządzenia, dla wytycznych tego projektu, strategicznej oceny oddziaływania na środowisko (dalej: plan). Prace nad sformułowaniem założeń i wytycznych do sporządzenia planu, w związku z wprowadzonymi w kraju obostrzeniami mającymi ograniczyć bezpośrednie kontakty ludzkie oraz w trosce o zapewnienie właściwego udziału społeczeństwa w pracach projektowych prowadzone będą w rozszerzonej formule konsultacji społecznych. Ostateczne dokumenty formułujące wytyczne do prac nad projektem planu poprzedzone zostaną:
- Konsultacją społeczną przed posiedzeniem Komisji Założeń Planu urządzenia lasu dla Nadleśnictwa Trzcianka na lata 2024-2033 i sporządzenia dla wytycznych projektu planu strategicznej oceny oddziaływania na środowisko (dalej: KZP).
- Rozpatrzeniem złożonych wniosków i propozycji w czasie obrad KZP w celu sformułowania założeń i wytycznych do prac nad projektem planu.
- Uzgodnieniem zakresu i stopnia szczegółowości informacji wymaganych w prognozie oddziaływania projektu planu urządzenia lasu na środowisko z Regionalnym Dyrektorem Ochrony Środowiska w Poznaniu oraz Wielkopolskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym w Poznaniu.
- Konsultacją społeczną opracowanych przez KZP końcowych założeń i wytycznyc
Przygotowana w powyższy sposób dokumentacja zostanie zastosowana w procedurze wyłonienia wykonawcy projektu planu i stanowić będzie podstawę merytoryczną prac urządzeniowych.Niniejszym:
- Zapraszam wszystkie strony (osoby prywatne, instytucje, urzędy, organizacje itp.) zainteresowane gospodarką leśną i ochroną przyrody w Nadleśnictwie Trzcianka, do przesyłania wniosków, uwag i propozycji dotyczących podanej tematyki wytycznych i założeń do tworzenia projektu planu urządzenia lasu na lata 2024-2033. Pisemne materiały w tym zakresie można składać na adres: Nadleśnictwo Trzcianka, ul. Ogrodowa 2, 64-980 Trzcianka lub poprzez pocztę elektroniczną na adres: sekretariat@pila.lasy.gov.pl (z dopiskiem w tytule: KZP Trzcianka), w terminie do 14 maja 2021 r. Wszystkie wnioski zostaną rozpatrzone w czasie posiedzenia, a protokół końcowych ustaleń, zgodnie z treścią §125 pkt. 2 Instrukcji Urządzania Lasu, zostanie powtórnie, wraz ze wstępną mapą obszarów chronionych i funkcji lasu, przedstawiony do konsultacji społecznych na okres minimum 21 dni. Ogłoszenie o wyłożeniu końcowych dokumentów związanych z wytycznymi do planowania urządzeniowego zostanie zamieszczone w prasie lokalnej oraz BIP (Nadleśnictwa Trzcianka i RDLP w Pile).
- Zwołuję Posiedzenie Komisji Założeń Planu w dniu 19.05.2021 r., w sali narad Nadleśnictwa Trzcianka, ul. Ogrodowa 2, 64-980 Trzcianka o godz. 9.00.
Zadaniem Komisji będzie sformułowanie założeń do sporządzania projektu planu urządzenia lasu wraz z programem ochrony przyrody oraz zakresu projektowanych uzgodnień do prognozy oddziaływania tego planu na środowisko, w formie ustaleń obejmujących:
- zestawienie obszarów chronionych i funkcji lasu;
- zakładane postępowanie hodowlane dla poszczególnych typów siedliskowych lasu i leśnych siedlisk przyrodniczych;
- zestawienie możliwych do stosowania typów drzewostanów (TD) o kierunku ochronnym (przyrodniczym) lub gospodarczym;
- określenie przeciętnych wieków rębności dla głównych gatunków drzew jako narzędzia regulacji urządzeniowej;
- podział lasów nadleśnictwa na gospodarstwa;
- wytyczne w sprawie cięć rębnych w poszczególnych gospodarstwach;
- szczegółowe wytyczne dotyczące przebudowy drzewostanów;
- wytyczne w sprawie pielęgnowania lasu;
- wytyczne w sprawie ogólnej ochrony lasu oraz ochrony przeciwpożarowej;
- wytyczne w sprawie zagospodarowania rekreacyjnego, użytkowania ubocznego oraz zagospodarowania łowieckiego;
- wytyczne w sprawie ujmowania w projekcie planu urządzenia lasu zagadnień dotyczących istniejącej i planowanej infrastruktury technicznej nadleśnictwa;
- wytyczne dotyczące zakresu niezbędnej analizy ekonomicznej jaką należy zamieścić w projekcie planu urządzenia lasu;
- sposób sporządzenia prognozy stanu zasobów drzewnych na koniec przyszłego okresu gospodarczego;
- zakres weryfikacji i aktualizacji programu ochrony przyrody;
- zestawienie map tematycznych, jakie powinny zostać sporządzone w ramach projektu planu ul;
- projekt wystąpienia do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w sprawie zakresu oraz szczegółowości prognozy oddziaływania planu urządzenia lasu na środowisko i obszary Natura 2000;
- inne zagadnienia projektowe, specyficzne dla Nadleśnictwa.
UWAGA:
Posiedzenie KZP odbędzie się w gronie przedstawicieli branżowych. Obowiązkowo uczestniczyć będą: Przewodniczący (Dyrektor lub Zastępca RDLP w Pile), kierownictwo Nadleśnictwa, przedstawiciel kierownictwa Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, Naczelnik właściwy ds. urządzania lasu RDLP w Pile.
dr. inż. Marcin Chirrek
Zastępca Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych
OGŁOSZENIE
Na podstawie przepisów art. 39-42 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko, zwanej dalej ustawą o udostępnianiu informacji o środowisku, (tekst jedn.: Dz. U. z 2020 poz. 283 ze zm.) oraz ustaleń organizacyjnych podjętych przez Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych oraz Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile na czas trwającego stanu zagrożenia epidemicznego, informuję o przystąpieniu do opracowania projektu planu urządzenia lasu dla Nadleśnictwa Potrzebowice na lata 2024-2033 i sporządzenia, dla wytycznych tego projektu, strategicznej oceny oddziaływania na środowisko (dalej: plan). Prace nad sformułowaniem założeń i wytycznych do sporządzenia planu, w związku z wprowadzonymi w kraju obostrzeniami mającymi ograniczyć bezpośrednie kontakty ludzkie oraz w trosce o zapewnienie właściwego udziału społeczeństwa w pracach projektowych prowadzone będą w rozszerzonej formule konsultacji społecznych. Ostateczne dokumenty formułujące wytyczne do prac nad projektem planu poprzedzone zostaną:
- Konsultacją społeczną przed posiedzeniem Komisji Założeń Planu urządzenia lasu dla Nadleśnictwa Potrzebowice na lata 2024-2033 i sporządzenia dla wytycznych projektu planu strategicznej oceny oddziaływania na środowisko (dalej: KZP).
- Rozpatrzeniem złożonych wniosków i propozycji w czasie obrad KZP w celu sformułowania założeń i wytycznych do prac nad projektem planu.
- Uzgodnieniem zakresu i stopnia szczegółowości informacji wymaganych w prognozie oddziaływania projektu planu urządzenia lasu na środowisko z Regionalnym Dyrektorem Ochrony Środowiska w Poznaniu oraz Wielkopolskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym w Poznaniu.
- Konsultacją społeczną opracowanych przez KZP końcowych założeń i wytycznych.
Przygotowana w powyższy sposób dokumentacja zostanie zastosowana w procedurze wyłonienia wykonawcy projektu planu i stanowić będzie podstawę merytoryczną prac urządzeniowych. Niniejszym:
- Zapraszam wszystkie strony (osoby prywatne, instytucje, urzędy, organizacje itp.) zainteresowane gospodarką leśną i ochroną przyrody w Nadleśnictwie Potrzebowice, do przesyłania wniosków, uwag i propozycji dotyczących podanej tematyki wytycznych i założeń do tworzenia projektu planu urządzenia lasu na lata 2024-2033. Pisemne materiały w tym zakresie można składać na adres: Nadleśnictwo Potrzebowice, Potrzebowice 1, 64 730 Wieleń lub poprzez pocztę elektroniczną na adres: sekretariat@pila.lasy.gov.pl (z dopiskiem w tytule: KZP Potrzebowice), w terminie do 7 maja 2021 r. Wszystkie wnioski zostaną rozpatrzone w czasie posiedzenia, a protokół końcowych ustaleń, zgodnie z treścią §125 pkt. 2 Instrukcji Urządzania Lasu, zostanie powtórnie, wraz ze wstępną mapą obszarów chronionych i funkcji lasu, przedstawiony do konsultacji społecznych na okres minimum 21 dni. Ogłoszenie o wyłożeniu końcowych dokumentów związanych z wytycznymi do planowania urządzeniowego zostanie zamieszczone w prasie lokalnej oraz BIP (Nadleśnictwa Potrzebowice i RDLP w Pile).
- Zwołuję Posiedzenie Komisji Założeń Planu w dniu 12.05.2021 r., w Centrum Promocji Lasów Państwowych „Goraj-Zamek”, Goraj-Zamek 5, 64-700 Czarnków o godz. 9.00.
Zadaniem Komisji będzie sformułowanie założeń do sporządzania projektu planu urządzenia lasu wraz z programem ochrony przyrody oraz zakresu projektowanych uzgodnień do prognozy oddziaływania tego planu na środowisko, w formie ustaleń obejmujących:
- zestawienie obszarów chronionych i funkcji lasu;
- zakładane postępowanie hodowlane dla poszczególnych typów siedliskowych lasu i leśnych siedlisk przyrodniczych;
- zestawienie możliwych do stosowania typów drzewostanów (TD) o kierunku ochronnym (przyrodniczym) lub gospodarczym;
- określenie przeciętnych wieków rębności dla głównych gatunków drzew jako narzędzia regulacji urządzeniowej;
- podział lasów nadleśnictwa na gospodarstwa;
- wytyczne w sprawie cięć rębnych w poszczególnych gospodarstwach;
- szczegółowe wytyczne dotyczące przebudowy drzewostanów;
- wytyczne w sprawie pielęgnowania lasu;
- wytyczne w sprawie ogólnej ochrony lasu oraz ochrony przeciwpożarowej;
- wytyczne w sprawie zagospodarowania rekreacyjnego, użytkowania ubocznego oraz zagospodarowania łowieckiego;
- wytyczne w sprawie ujmowania w projekcie planu urządzenia lasu zagadnień dotyczących istniejącej i planowanej infrastruktury technicznej nadleśnictwa;
- wytyczne dotyczące zakresu niezbędnej analizy ekonomicznej jaką należy zamieścić w projekcie planu urządzenia lasu;
- sposób sporządzenia prognozy stanu zasobów drzewnych na koniec przyszłego okresu gospodarczego;
- zakres weryfikacji i aktualizacji programu ochrony przyrody;
- zestawienie map tematycznych, jakie powinny zostać sporządzone w ramach projektu planu ul;
- projekt wystąpienia do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w sprawie zakresu oraz szczegółowości prognozy oddziaływania planu urządzenia lasu na środowisko i obszary Natura 2000;
- inne zagadnienia projektowe, specyficzne dla Nadleśnictwa Potrzebowice.
UWAGA:
Posiedzenie KZP odbędzie się w gronie przedstawicieli branżowych. Obowiązkowo uczestniczyć będą: Przewodniczący (Dyrektor lub Zastępca RDLP w Pile), kierownictwo Nadleśnictwa, przedstawiciel kierownictwa Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, Naczelnik właściwy ds. urządzania lasu RDLP w Pile.
dr. inż. Marcin Chirrek
Zastępca Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych
OGŁOSZENIE
Na podstawie przepisów art. 39-42 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko, zwanej dalej ustawą o udostępnianiu informacji o środowisku, (tekst jedn.: Dz. U. z 2020 poz. 283 ze zm.) oraz ustaleń organizacyjnych podjętych przez Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych oraz Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile na czas trwającego stanu zagrożenia epidemicznego, informuję o przystąpieniu do opracowania projektu planu urządzenia lasu dla Nadleśnictwa Kaczory na lata 2024-2033 i sporządzenia, dla wytycznych tego projektu, strategicznej oceny oddziaływania na środowisko (dalej: plan). Prace nad sformułowaniem założeń i wytycznych do sporządzenia planu, w związku z wprowadzonymi w kraju obostrzeniami mającymi ograniczyć bezpośrednie kontakty ludzkie oraz w trosce o zapewnienie właściwego udziału społeczeństwa w pracach projektowych prowadzone będą w rozszerzonej formule konsultacji społecznych. Ostateczne dokumenty formułujące wytyczne do prac nad projektem planu poprzedzone zostaną:
- Konsultacją społeczną przed posiedzeniem Komisji Założeń Planu urządzenia lasu dla Nadleśnictwa Kaczory na lata 2024-2033 i sporządzenia dla wytycznych projektu planu strategicznej oceny oddziaływania na środowisko (dalej: KZP).
- Rozpatrzeniem złożonych wniosków i propozycji w czasie obrad KZP w celu sformułowania założeń i wytycznych do prac nad projektem planu.
- Uzgodnieniem zakresu i stopnia szczegółowości informacji wymaganych w prognozie oddziaływania projektu planu urządzenia lasu na środowisko z Regionalnym Dyrektorem Ochrony Środowiska w Poznaniu oraz Wielkopolskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym w Poznaniu.
- Konsultacją społeczną opracowanych przez KZP końcowych założeń i wytycznych.
Przygotowana w powyższy sposób dokumentacja zostanie zastosowana w procedurze wyłonienia wykonawcy projektu planu i stanowić będzie podstawę merytoryczną prac urządzeniowych. Niniejszym:
- Zapraszam wszystkie strony (osoby prywatne, instytucje, urzędy, organizacje itp.) zainteresowane gospodarką leśną i ochroną przyrody w Nadleśnictwie Kaczory, do przesyłania wniosków, uwag i propozycji dotyczących podanej tematyki wytycznych i założeń do tworzenia projektu planu urządzenia lasu na lata 2024-2033. Pisemne materiały w tym zakresie można składać na adres: Nadleśnictwo Kaczory, ul. Kościelna 17, 64-810 Kaczory lub poprzez pocztę elektroniczną na adres: sekretariat@pila.lasy.gov.pl (z dopiskiem w tytule: KZP Kaczory), w terminie do 30 kwietnia 2021 r. Wszystkie wnioski zostaną rozpatrzone w czasie posiedzenia, a protokół końcowych ustaleń, zgodnie z treścią §125 pkt. 2 Instrukcji Urządzania Lasu, zostanie powtórnie, wraz ze wstępną mapą obszarów chronionych i funkcji lasu, przedstawiony do konsultacji społecznych na okres minimum 21 dni. Ogłoszenie o wyłożeniu końcowych dokumentów związanych z wytycznymi do planowania urządzeniowego zostanie zamieszczone w prasie lokalnej oraz BIP (Nadleśnictwa Kaczory i RDLP w Pile).
- Zwołuję Posiedzenie Komisji Założeń Planu w dniu 05.05.2021 r., w sali narad Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile, ul. Kalina 10, 64-920 Piła (tel. 067 212 48 44) o godz. 9.00.
Zadaniem Komisji będzie sformułowanie założeń do sporządzania projektu planu urządzenia lasu wraz z programem ochrony przyrody oraz zakresu projektowanych uzgodnień do prognozy oddziaływania tego planu na środowisko, w formie ustaleń obejmujących:
• zestawienie obszarów chronionych i funkcji lasu;
• zakładane postępowanie hodowlane dla poszczególnych typów siedliskowych lasu i leśnych siedlisk przyrodniczych;
• zestawienie możliwych do stosowania typów drzewostanów (TD) o kierunku ochronnym (przyrodniczym) lub gospodarczym;
• określenie przeciętnych wieków rębności dla głównych gatunków drzew jako narzędzia regulacji urządzeniowej;
• podział lasów nadleśnictwa na gospodarstwa;
• wytyczne w sprawie cięć rębnych w poszczególnych gospodarstwach;
• szczegółowe wytyczne dotyczące przebudowy drzewostanów;
• wytyczne w sprawie pielęgnowania lasu;
• wytyczne w sprawie ogólnej ochrony lasu oraz ochrony przeciwpożarowej;
• wytyczne w sprawie zagospodarowania rekreacyjnego, użytkowania ubocznego oraz zagospodarowania łowieckiego;
• wytyczne w sprawie ujmowania w projekcie planu urządzenia lasu zagadnień dotyczących istniejącej i planowanej infrastruktury technicznej nadleśnictwa;
• wytyczne dotyczące zakresu niezbędnej analizy ekonomicznej jaką należy zamieścić w projekcie planu urządzenia lasu;
• sposób sporządzenia prognozy stanu zasobów drzewnych na koniec przyszłego okresu gospodarczego;
• zakres weryfikacji i aktualizacji programu ochrony przyrody;
• zestawienie map tematycznych, jakie powinny zostać sporządzone w ramach projektu planu ul;
• projekt wystąpienia do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w sprawie zakresu oraz szczegółowości prognozy oddziaływania planu urządzenia lasu na środowisko i obszary Natura 2000;
• inne zagadnienia projektowe, specyficzne dla Nadleśnictwa.
UWAGA:
Posiedzenie KZP odbędzie się w gronie przedstawicieli branżowych. Obowiązkowo uczestniczyć będą: Przewodniczący (Dyrektor lub Zastępca RDLP w Pile), kierownictwo Nadleśnictwa, przedstawiciel kierownictwa Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, Naczelnik właściwy ds. urządzania lasu RDLP w Pile.
dr. inż. Marcin Chirrek
Zastępca Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych
OGŁOSZENIE
Na podstawie art. 39-42 ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko z dnia 3 października 2008 r. (tekst jednolity Dz. U. z 2021 r. poz. 247), Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Pile informuje, że rozpoczęła się procedura sporządzania aneksu do planu urządzenia lasu Nadleśnictwa Podanin, obowiązującego w latach 2012-2021. Aneks zostanie sporządzony w wyniku wystąpienia zjawiska zamierania drzewostanów, co spowodowane było wystąpieniem skrajnie niekorzystnych czynników abiotycznych i biotycznych na obszarze Nadleśnictwa Podanin w latach 2017-2020, w wyniku, których wystąpiło nieznaczne zwiększenie planowanej do pozyskania miąższości drewna.
dr. inż. Marcin Chirrek
Zastępca Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych
OGŁOSZENIE
Na podstawie przepisów art. 39-42 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko, zwanej dalej ustawą o udostępnianiu informacji o środowisku, (tekst jedn.: Dz. U. z 2020 poz. 283 ze zm.) oraz ustaleń organizacyjnych podjętych przez Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych oraz Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile na czas trwającego stanu zagrożenia epidemicznego, informuję o przystąpieniu do opracowania projektu planu urządzenia lasu dla Nadleśnictwa Płytnica na lata 2024-2033 i sporządzenia, dla wytycznych tego projektu, strategicznej oceny oddziaływania na środowisko (dalej: plan).
Prace nad sformułowaniem założeń i wytycznych do sporządzenia planu, w związku z wprowadzonymi w kraju obostrzeniami mającymi ograniczyć bezpośrednie kontakty ludzkie oraz w trosce o zapewnienie właściwego udziału społeczeństwa w pracach projektowych prowadzone będą w rozszerzonej formule konsultacji społecznych.
Ostateczne dokumenty formułujące wytyczne do prac nad projektem planu poprzedzone zostaną:
• Konsultacją społeczną przed posiedzeniem Komisji Założeń Planu urządzenia lasu dla Nadleśnictwa Płytnica na lata 2024-2033 i sporządzenia dla wytycznych projektu planu strategicznej oceny oddziaływania na środowisko (dalej: KZP).
• Rozpatrzeniem złożonych wniosków i propozycji w czasie obrad KZP w celu sformułowania założeń i wytycznych do prac nad projektem planu.
• Uzgodnieniem zakresu i stopnia szczegółowości informacji wymaganych w prognozie oddziaływania projektu planu urządzenia lasu na środowisko z Regionalnym Dyrektorem Ochrony Środowiska w Poznaniu oraz Wielkopolskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym w Poznaniu.
• Konsultacją społeczną opracowanych przez KZP końcowych założeń i wytycznych.
Przygotowana w powyższy sposób dokumentacja zostanie zastosowana w procedurze wyłonienia wykonawcy projektu planu i stanowić będzie podstawę merytoryczną prac urządzeniowych.
Niniejszym:
1. Zapraszam wszystkie strony (osoby prywatne, instytucje, urzędy, organizacje itp.) zainteresowane gospodarką leśną i ochroną przyrody w Nadleśnictwie Płytnica, do przesyłania wniosków, uwag i propozycji dotyczących podanej tematyki wytycznych i założeń do tworzenia projektu planu urządzenia lasu na lata 2024-2033. Pisemne materiały w tym zakresie można składać na adres: Nadleśnictwo Płytnica, Nowa Szwecja 6, 78-600 Wałcz lub poprzez pocztę elektroniczną na adres: sekretariat@pila.lasy.gov.pl (z dopiskiem w tytule: KZP Płytnica), w terminie do 23 kwietnia 2021 r. Wszystkie wnioski zostaną rozpatrzone w czasie posiedzenia, a protokół końcowych ustaleń, zgodnie z treścią §125 pkt. 2 Instrukcji Urządzania Lasu, zostanie powtórnie, wraz ze wstępną mapą obszarów chronionych i funkcji lasu, przedstawiony do konsultacji społecznych na okres minimum 21 dni. Ogłoszenie o wyłożeniu końcowych dokumentów związanych z wytycznymi do planowania urządzeniowego zostanie zamieszczone w prasie lokalnej oraz BIP (Nadleśnictwa Płytnica i RDLP w Pile).
2. Zwołuję Posiedzenie Komisji Założeń Planu w dniu 28.04.2021 r., w sali narad Nadleśnictwa Płytnica, Nowa Szwecja 6, 78-600 Wałcz (tel. 67 250 02 00, 696 829 748) o godz. 9.00.
Zadaniem Komisji będzie sformułowanie założeń do sporządzania projektu planu urządzenia lasu wraz z programem ochrony przyrody oraz zakresu projektowanych uzgodnień do prognozy oddziaływania tego planu na środowisko, w formie ustaleń obejmujących:
- zestawienie obszarów chronionych i funkcji lasu;
- zakładane postępowanie hodowlane dla poszczególnych typów siedliskowych lasu i leśnych siedlisk przyrodniczych;
- zestawienie możliwych do stosowania typów drzewostanów (TD) o kierunku ochronnym (przyrodniczym) lub gospodarczym;
- określenie przeciętnych wieków rębności dla głównych gatunków drzew jako narzędzia regulacji urządzeniowej;
- podział lasów nadleśnictwa na gospodarstwa;
- wytyczne w sprawie cięć rębnych w poszczególnych gospodarstwach;
- szczegółowe wytyczne dotyczące przebudowy drzewostanów;
- wytyczne w sprawie pielęgnowania lasu;
- wytyczne w sprawie ogólnej ochrony lasu oraz ochrony przeciwpożarowej;
- wytyczne w sprawie zagospodarowania rekreacyjnego, użytkowania ubocznego oraz zagospodarowania łowieckiego;
- wytyczne w sprawie ujmowania w projekcie planu urządzenia lasu zagadnień dotyczących istniejącej i planowanej infrastruktury technicznej nadleśnictwa;
- wytyczne dotyczące zakresu niezbędnej analizy ekonomicznej jaką należy zamieścić w projekcie planu urządzenia lasu;
- sposób sporządzenia prognozy stanu zasobów drzewnych na koniec przyszłego okresu gospodarczego;
- zakres weryfikacji i aktualizacji programu ochrony przyrody;
- zestawienie map tematycznych, jakie powinny zostać sporządzone w ramach projektu planu ul;
- projekt wystąpienia do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w sprawie zakresu oraz szczegółowości prognozy oddziaływania planu urządzenia lasu na środowisko i obszary Natura 2000;
- inne zagadnienia projektowe, specyficzne dla Nadleśnictwa.
UWAGA:
Posiedzenie KZP odbędzie się w gronie przedstawicieli branżowych. Obowiązkowo uczestniczyć będą: Przewodniczący (Dyrektor lub Zastępca RDLP w Pile), kierownictwo Nadleśnictwa, przedstawiciel kierownictwa Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, Naczelnik właściwy ds. urządzania lasu RDLP w Pile.
dr. inż. Marcin Chirrek
Zastępca Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych
OGŁOSZENIE
Na podstawie przepisów art. 39-42 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko, zwanej dalej ustawą o udostępnianiu informacji o środowisku, (tekst jedn.: Dz. U. z 2020 poz. 283 ze zm.) oraz ustaleń organizacyjnych podjętych przez Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych oraz Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile na czas trwającego stanu zagrożenia epidemicznego, informuję o przystąpieniu do opracowania projektu planu urządzenia lasu dla Nadleśnictwa Jastrowie na lata 2024-2033 i sporządzenia, dla wytycznych tego projektu, strategicznej oceny oddziaływania na środowisko (dalej: plan).
Prace nad sformułowaniem założeń i wytycznych do sporządzenia planu, w związku z wprowadzonymi w kraju obostrzeniami mającymi ograniczyć bezpośrednie kontakty ludzkie oraz w trosce o zapewnienie właściwego udziału społeczeństwa w pracach projektowych prowadzone będą w rozszerzonej formule konsultacji społecznych.
Ostateczne dokumenty formułujące wytyczne do prac nad projektem planu poprzedzone zostaną:
• Konsultacją społeczną przed posiedzeniem Komisji Założeń Planu urządzenia lasu dla Nadleśnictwa Jastrowie na lata 2024-2033 i sporządzenia dla wytycznych projektu planu strategicznej oceny oddziaływania na środowisko (dalej: KZP).
• Rozpatrzeniem złożonych wniosków i propozycji w czasie obrad KZP w celu sformułowania założeń i wytycznych do prac nad projektem planu.
• Uzgodnieniem zakresu i stopnia szczegółowości informacji wymaganych w prognozie oddziaływania projektu planu urządzenia lasu na środowisko z Regionalnym Dyrektorem Ochrony Środowiska w Poznaniu oraz Wielkopolskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym w Poznaniu.
• Konsultacją społeczną opracowanych przez KZP końcowych założeń i wytycznych.
Przygotowana w powyższy sposób dokumentacja zostanie zastosowana w procedurze wyłonienia wykonawcy projektu planu i stanowić będzie podstawę merytoryczną prac urządzeniowych.
Niniejszym:
1. Zapraszam wszystkie strony (osoby prywatne, instytucje, urzędy, organizacje itp.) zainteresowane gospodarką leśną i ochroną przyrody w Nadleśnictwie Jastrowie, do przesyłania wniosków, uwag i propozycji dotyczących podanej tematyki wytycznych i założeń do tworzenia projektu planu urządzenia lasu na lata 2024-2033. Pisemne materiały w tym zakresie można składać na adres: Nadleśnictwo Jastrowie, ul. Roosevelta 8, 64-915 Jastrowie lub poprzez pocztę elektroniczną na adres: sekretariat@pila.lasy.gov.pl (z dopiskiem w tytule: KZP Jastrowie), w terminie do 16 kwietnia 2021 r. Wszystkie wnioski zostaną rozpatrzone w czasie posiedzenia, a protokół końcowych ustaleń, zgodnie z treścią §125 pkt. 2 Instrukcji Urządzania Lasu, zostanie powtórnie, wraz ze wstępną mapą obszarów chronionych i funkcji lasu, przedstawiony do konsultacji społecznych na okres minimum 21 dni. Ogłoszenie o wyłożeniu końcowych dokumentów związanych z wytycznymi do planowania urządzeniowego zostanie zamieszczone w prasie lokalnej oraz BIP (Nadleśnictwa Jastrowie i RDLP w Pile).
2. Zwołuję Posiedzenie Komisji Założeń Planu w dniu 21.04.2021 r., w sali narad Nadleśnictwa Jastrowie, ul. Roosevelta 8, 64-915 Jastrowie (tel. 67 266 23 61) o godz. 9.00.
Zadaniem Komisji będzie sformułowanie założeń do sporządzania projektu planu urządzenia lasu wraz z programem ochrony przyrody oraz zakresu projektowanych uzgodnień do prognozy oddziaływania tego planu na środowisko, w formie ustaleń obejmujących:
• zestawienie obszarów chronionych i funkcji lasu;
• zakładane postępowanie hodowlane dla poszczególnych typów siedliskowych lasu i leśnych siedlisk przyrodniczych;
• zestawienie możliwych do stosowania typów drzewostanów (TD) o kierunku ochronnym (przyrodniczym) lub gospodarczym;
• określenie przeciętnych wieków rębności dla głównych gatunków drzew jako narzędzia regulacji urządzeniowej;
• podział lasów nadleśnictwa na gospodarstwa;
• wytyczne w sprawie cięć rębnych w poszczególnych gospodarstwach;
• szczegółowe wytyczne dotyczące przebudowy drzewostanów;
• wytyczne w sprawie pielęgnowania lasu;
• wytyczne w sprawie ogólnej ochrony lasu oraz ochrony przeciwpożarowej;
• wytyczne w sprawie zagospodarowania rekreacyjnego, użytkowania ubocznego oraz zagospodarowania łowieckiego;
• wytyczne w sprawie ujmowania w projekcie planu urządzenia lasu zagadnień dotyczących istniejącej i planowanej infrastruktury technicznej nadleśnictwa;
• wytyczne dotyczące zakresu niezbędnej analizy ekonomicznej jaką należy zamieścić w projekcie planu urządzenia lasu;
• sposób sporządzenia prognozy stanu zasobów drzewnych na koniec przyszłego okresu gospodarczego;
• zakres weryfikacji i aktualizacji programu ochrony przyrody;
• zestawienie map tematycznych, jakie powinny zostać sporządzone w ramach projektu planu ul;
• projekt wystąpienia do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w sprawie zakresu oraz szczegółowości prognozy oddziaływania planu urządzenia lasu na środowisko i obszary Natura 2000;
• inne zagadnienia projektowe, specyficzne dla Nadleśnictwa.
UWAGA:
Posiedzenie KZP odbędzie się w gronie przedstawicieli branżowych. Obowiązkowo uczestniczyć będą: Przewodniczący (Dyrektor lub Zastępca RDLP w Pile), kierownictwo Nadleśnictwa, przedstawiciel kierownictwa Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, Naczelnik właściwy ds. urządzania lasu RDLP w Pile.
dr. inż. Marcin Chirrek
Zastępca Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych
INFORMACJA
Na podstawie ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2008 r. Nr 199, poz.1227) oraz Zarządzenia nr 55 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 21.11.2011 r. w sprawie Instrukcji Urządzania Lasu, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile informuje o możliwości wglądu, zapoznania się oraz zgłaszania uwag, wniosków i opinii do projektu planu urządzenia lasu na lata 2021-2030 dla Nadleśnictwa Okonek. Dokumentacja projektu została wyłożona do wglądu w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile w Wydziale Zarządzania Zasobami Leśnymi (pokój nr 40) w dni robocze w godzinach od 8.00 do 15.00. Z dokumentacją projektową można zapoznać się także w siedzibie Nadleśnictwa Okonek (w „Leśnej Klasie” przy siedzibie Nadleśnictwa, prosimy o wcześniejszy kontakt pod numerem tel.: 67 266 91 01), ul. Kolejowa 16, 64-965 Okonek, w dni robocze, w godzinach od 8.00 do 15.00.
Uwagi, wnioski i opinie dotyczące ww. dokumentów proszę przesyłać do 31.12.2020 r. tj. w okresie 21 dni (licząc od dnia 09.12.2020 r. tj. daty umieszczenia ogłoszenia w BIP i prasie lokalnej) na adres: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Pile, ul. Kalina 10, 64-920 Piła lub rdlp@pila.lasy.gov.pl z dopiskiem „Uwagi - dotyczą projektu PUL dla Nadleśnictwa Okonek”. Jednoczenie informujemy, że właściwym do rozpatrzenia powyższych uwag i wniosków jest Dyrektor RDLP w Pile. W projekcie Programu Ochrony Przyrody, będącego częścią dokumentacji planu urządzenia lasu dla Nadleśnictwa Okonek na lata 2021-2030, zamieszczono wykaz lasów HCVF, który niniejszym przedkłada się do zaopiniowania.
dr inż. Andrzej Brusiło
Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych
/podpisano elektronicznie/
Materiały do pobrania:
Protokół z posiedzenia NTG dla Nadleśnictwa Okonek
Projekt planu urządzenia lasu Nadleśnictwa Okonek 2021-2030
Projekt programu ochrony przyrody
Prognoza oddziaływania na środowisko PUL Nadleśnictwa Okonek na lata 2021-2030
Piła,dnia 26.10.2020 r
INFORMACJA
W związku z przepisami rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20.03.2020r. (Dz.U. z 2020r. poz. 491 z późn. zm.) w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii oraz rozporządzeń towarzyszących, wprowadzających stosowne zakazy i ograniczenia, wystąpiły utrudnienia w przewidzianym Instrukcją urządzania lasu sposobie procedowania oraz organizacji prac z zakresu sporządzania projektu Planu urządzenia lasu (PUL) dla Nadleśnictwa Okonek na lata 2021-2030. Wobec powyższego, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile postanowił zamiast tradycyjnego (z dużą ilością osób) sposobu odbycia NTG, wcześniej zapoznać zainteresowane strony z referatami przygotowanymi do wygłoszeniana posiedzeniu NTG, dotyczącymi projektu PUL dla Nadleśnictwa Okonek na lata 2021-2030.W związku z powyższym Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowychw Pile informuje, że z wykonanym dla Nadleśnictwa Okonek projektem planu urządzenia lasu opracowanym na lata 2021-2030, wraz z projektem prognozy oddziaływania tego planu na środowisko i projektem programu ochrony przyrody oraz stosownymi koreferatami, można się zapoznaćod dnia 28.10.2020 r. pobierając materiały zamieszczony poniżej oraz w BIP Nadleśnictwa Okonek pod adresem: https://bip.lasy.gov.pl/pl/bip/dg/rdlp_pila/nadl_okonek/komunikaty_i_ogloszenia.
Zapraszam do zapoznania się z projektem przedstawicieli wszystkich lokalnych samorządów oraz urzędów i organizacji zainteresowanych problematyką organizacji gospodarki leśnej i ochrony przyrody na terenie Nadleśnictwa Okonek.
Uwagi i wnioski można składać do Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowychw Pile do dnia 19.11.2020 r. za pomocą środków komunikacji elektronicznej na adres: rdlp@pila.lasy.gov.pl. Dyrektor RDLP w Pile po zapoznaniu się z nimi rozpatrzy konieczność wprowadzenia zmian w ww. projektach.
dr inż. Andrzej Brusiło
Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych
/podpisano elektronicznie/
Materiały do pobrania:
Referat na Naradę Techniczno-Gospodarczą
Koreferat wykonawcy projeku PUL
Projekt prognozy oddziaływania na środowisko projektu PUL
Projekt programu ochrony przyrody
INFORMACJA
W związku z upływem terminu zgłoszenia uwag do wstępnego projektu (protokół z obrad Komisji Założeń Planu, dalej: KZP) założeń i wytycznych do projektu planu urządzenia lasu dla Nadleśnictwa Wronki na lata 2023-2032 zamieszczamy poniżej Ostateczną wersję założeń i wytycznych do projektu planu urządzenia lasu dla Nadleśnictwa Wronki na lata 2023-2032 w formie protokołu z posiedzenia KZP.
dr inż. Andrzej Brusiło
Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych
/podpisano elektronicznie/
Ostateczny protokół z obrad KZP w Nadleśnictwie Wronki
INFORMACJA
W związku z upływem terminu zgłoszenia uwag do wstępnego projektu (protokół z obrad Komisji Założeń Planu, dalej: KZP) założeń i wytycznych do projektu planu urządzenia lasu dla Nadleśnictwa Krzyż na lata 2023-2032 zamieszczamy poniżej Ostateczną wersję założeń i wytycznych do projektu planu urządzenia lasu dla Nadleśnictwa Krzyż na lata 2023-2032 w formie protokołu z posiedzenia KZP.
dr inż. Andrzej Brusiło
Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych
/podpisano elektronicznie/
Ostateczny protokół z obrad KZP w Nadleśnictwie Krzyż
INFORMACJA
W związku z upływem terminu zgłoszenia uwag do wstępnego projektu (protokół z obrad Komisji Założeń Planu, dalej: KZP) założeń i wytycznych do projektu planu urządzenia lasu dla Nadleśnictwa Krucz na lata 2023-2032 zamieszczamy poniżej Ostateczną wersję założeń i wytycznych do projektu planu urządzenia lasu dla Nadleśnictwa Krucz na lata 2023-2032 w formie protokołu z posiedzenia KZP.
dr inż. Andrzej Brusiło
Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych
/podpisano elektronicznie/
Ostateczny protokół z obrad KZP w Nadleśnictwie Krucz
INFORMACJA
W związku z upływem terminu zgłoszenia uwag do wstępnego projektu (protokół z obrad Komisji Założeń Planu, dalej: KZP) założeń i wytycznych do projektu planu urządzenia lasu dla Nadleśnictwa Złotów na lata 2023-2032 zamieszczamy poniżej Ostateczną wersję założeń i wytycznych do projektu planu urządzenia lasu dla Nadleśnictwa Złotów na lata 2023-2032 w formie protokołu z posiedzenia KZP.
dr inż. Marcin Chirrek
Zastępca Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych
/podpisano elektronicznie/
Ostateczny Protokół z obrad Komisji Założeń Planu dla Nadleśnictwa Złotów
OGŁOSZENIE
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Pile ogłasza Konkurs na projekt i wykonanie muralu inspirowanego ochroną rybołowa Pandion haliaetus na ścianie kamienicy w Pile przy ulicy Towarowej 4A-6A.
Regulamin i szczegóły konkursu do pobrania w załącznikach.
Piła, 18.06.2020 r.
ZS.6004.2.2020
OGŁOSZENIE
Na podstawie zapisów art. 39-42 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (tekst jedn.: Dz. U. z 2020 poz. 283 ze zm.) oraz ustaleń organizacyjnych podjętych przez Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych (ZU.6000.21.2020 z dnia 29.04.2020 r.) oraz Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile na czas trwającej pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, informuję o wyłożeniu do społecznych konsultacji założeń i wytycznych do projektu planu urządzenia lasu dla Nadleśnictwa Wronki na lata 2023-2032 wraz z zaleceniami do sporządzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko tego projektu.
W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w kraju oraz w trosce o zapewnienie właściwego udziału społeczeństwa w pracach projektowych, modyfikacji uległ schemat działania nad opiniowaniem założeń i wytycznych do projektu planu urządzenia lasu dla Nadleśnictwa Wronki.
Wstępny projekt założeń (protokół z obrad Komisji Założeń Planu, dalej: KZP) zostanie udostępniony w BIP Nadleśnictwa Wronki oraz w BIP Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile od dnia 23 czerwca 2020 r.
Uwagi i wnioski do treści założeń można zgłaszać wyłącznie w formie elektronicznej na adres: rdlp@pila.lasy.gov.pl z dopiskiem: KZP Wronki, do dnia 15 lipca 2020 r.
Po tym okresie Przewodniczący KZP podejmie decyzję o sposobie uwzględnienia uwag w treści projektowanych założeń. Ostateczna wersja założeń i wytycznych do projektu planu urządzenia lasu dla Nadleśnictwa Krzyż na lata 2023-2032 zostanie zatwierdzona przez Dyrektora RDLP w Pile i wystawiona w BIP Nadleśnictwa Wronki i RDLP w Pile w postaci końcowego protokołu z obrad Komisji Założeń Planu.
dr inż. Marcin Chirrek
Zastępca Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych
/podpisano elektronicznie/
Protokół z obrad KZP w Nadleśnictwie Wronki
Piła, 18.06.2020 r.
ZS.6004.2.2020
OGŁOSZENIE
Na podstawie zapisów art. 39-42 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (tekst jedn.: Dz. U. z 2020 poz. 283 ze zm.) oraz ustaleń organizacyjnych podjętych przez Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych (ZU.6000.21.2020 z dnia 29.04.2020 r.) oraz Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile na czas trwającej pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, informuję o wyłożeniu do społecznych konsultacji założeń i wytycznych do projektu planu urządzenia lasu dla Nadleśnictwa Krzyż na lata 2023-2032 wraz z zaleceniami do sporządzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko tego projektu.
W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w kraju oraz w trosce o zapewnienie właściwego udziału społeczeństwa w pracach projektowych, modyfikacji uległ schemat działania nad opiniowaniem założeń i wytycznych do projektu planu urządzenia lasu dla Nadleśnictwa Krzyż.
Wstępny projekt założeń (protokół z obrad Komisji Założeń Planu, dalej: KZP) zostanie udostępniony w BIP Nadleśnictwa Krzyż oraz w BIP Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile od dnia 23 czerwca 2020 r.
Uwagi i wnioski do treści założeń można zgłaszać wyłącznie w formie elektronicznej na adres: rdlp@pila.lasy.gov.pl z dopiskiem: KZP Krzyż, do dnia 15 lipca 2020 r.
Po tym okresie Przewodniczący KZP podejmie decyzję o sposobie uwzględnienia uwag w treści projektowanych założeń. Ostateczna wersja założeń i wytycznych do projektu planu urządzenia lasu dla Nadleśnictwa Krzyż na lata 2023-2032 zostanie zatwierdzona przez Dyrektora RDLP w Pile i wystawiona w BIP Nadleśnictwa Krzyż i RDLP w Pile w postaci końcowego protokołu z obrad Komisji Założeń Planu.
dr inż. Marcin Chirrek
Zastępca Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych
/podpisano elektronicznie/
Protokół z obrad KZP w Nadleśnictwie Krzyż
Piła, 08.06.2020 r.
ZS.6004.2.2020
OGŁOSZENIE
Na podstawie zapisów art. 39-42 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (tekst jedn.: Dz. U. z 2020 poz. 283 ze zm.) oraz ustaleń organizacyjnych podjętych przez Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych (ZU.6000.21.2020 z dnia 29.04.2020 r.) oraz Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile na czas trwającej pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, informuję o wyłożeniu do społecznych konsultacji założeń i wytycznych do projektu planu urządzenia lasu dla Nadleśnictwa Krucz na lata 2023-2032 wraz z zaleceniami do sporządzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko tego projektu.
W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w kraju oraz w trosce o zapewnienie właściwego udziału społeczeństwa w pracach projektowych, modyfikacji uległ schemat działania nad opiniowaniem założeń i wytycznych do projektu planu urządzenia lasu dla Nadleśnictwa Krucz.Wstępny projekt założeń (protokół z obrad Komisji Założeń Planu, dalej: KZP) zostanie udostępniony w BIP Nadleśnictwa Krucz oraz w BIP Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile od dnia 10 czerwca 2020 r. Uwagi i wnioski do treści założeń można zgłaszać wyłącznie w formie elektronicznej na adres: rdlp@pila.lasy.gov.pl z dopiskiem: KZP Krucz, do dnia 1 lipca 2020 r. Po tym okresie Przewodniczący KZP podejmie decyzję o sposobie uwzględnienia uwag w treści projektowanych założeń. Ostateczna wersja założeń i wytycznych do projektu planu urządzenia lasu dla Nadleśnictwa Krucz na lata 2023-2032 zostanie zatwierdzona przez Dyrektora RDLP w Pile i wystawiona w BIP Nadleśnictwa Krucz i RDLP w Pile w postaci końcowego protokołu z obrad Komisji Założeń Planu.
dr inż. Andrzej Brusiło
Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych
/podpisano elektronicznie/
Protokół z obrad KZP w Nadleśnictwie Krucz
Piła, 08.06.2020 r.
ZS.6004.2.2020
OGŁOSZENIE
Na podstawie zapisów art. 39-42 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (tekst jedn.: Dz. U. z 2020 poz. 283 ze zm.) oraz ustaleń organizacyjnych podjętych przez Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych (ZU.6000.21.2020 z dnia 29.04.2020 r.) oraz Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile na czas trwającej pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, informuję o wyłożeniu do społecznych konsultacji założeń i wytycznych do projektu planu urządzenia lasu dla Nadleśnictwa Złotów na lata 2023-2032 wraz z zaleceniami do sporządzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko tego projektu.
W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w kraju oraz w trosce o zapewnienie właściwego udziału społeczeństwa w pracach projektowych, modyfikacji uległ schemat działania nad opiniowaniem założeń i wytycznych do projektu planu urządzenia lasu dla Nadleśnictwa Złotów.
Wstępny projekt założeń (protokół z obrad Komisji Założeń Planu, dalej: KZP) zostanie udostępniony w BIP Nadleśnictwa Złotów oraz w BIP Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile od dnia 10 czerwca 2020 r.
Uwagi i wnioski do treści założeń można zgłaszać wyłącznie w formie elektronicznej na adres: rdlp@pila.lasy.gov.pl z dopiskiem: KZP Złotów, do dnia 1 lipca 2020 r.
Po tym okresie Przewodniczący KZP podejmie decyzję o sposobie uwzględnienia uwag w treści projektowanych założeń. Ostateczna wersja założeń i wytycznych do projektu planu urządzenia lasu dla Nadleśnictwa Złotów na lata 2023-2032 zostanie zatwierdzona przez Dyrektora RDLP w Pile i wystawiona w BIP Nadleśnictwa Złotów i RDLP w Pile w postaci końcowego protokołu z obrad Komisji Założeń Planu.
dr inż. Andrzej Brusiło
Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych
/podpisano elektronicznie/
Protokół z obrad Komisji Założeń Planu dla Nadleśnictwa Złotów
Piła, 06.05.2020 r.
ZS.6004.2.2020
OGŁOSZENIE
Na podstawie zapisów art. 39-42 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko, zwanej dalej ustawą o udostępnianiu informacji o środowisku, (tekst jedn.: Dz. U. z 2020 poz. 283 ze zm.) oraz ustaleń organizacyjnych podjętych przez Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych oraz Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile na czas trwającej pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, informuję o przystąpieniu przez RDLP w Pile do opracowania projektu planu urządzenia lasu dla Nadleśnictwa Krzyż na lata 2023-2032 i sporządzenia dla wytycznych tego projektu strategicznej oceny oddziaływania na środowisko. W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w kraju oraz w trosce o zapewnienie właściwego udziału społeczeństwa w pracach projektowych, modyfikacji ulega schemat działania nad wypracowaniem założeń i wytycznych do projektu planu urządzenia lasu dla Nadleśnictwa Krzyż:
1. Prace nad sporządzeniem projektu są organizowane i koordynowane przez Dyrektora RDLP w Pile.
2. Organem właściwym do dokonania uzgodnień zakresu i stopnia szczegółowości informacji wymaganych w prognozie oddziaływania projektu planu urządzenia lasu na środowisko oraz wydania opinii do projektu planu urządzenia lasu jest Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Poznaniu oraz Wielkopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Poznaniu.
3. W celu opracowania założeń i wytycznych do prac nad projektem planu urządzenia lasu dla Nadleśnictwa Krzyż na lata 2023-2032 i sporządzenia, dla wytycznych tego projektu, strategicznej oceny oddziaływania na środowisko (dalej: KZP), zwołuję Posiedzenie Komisji Założeń Planu w dniu 18.06.2020 r., w Centrum Promocji Lasów Państwowych Goraj-Zamek, Goraj-Zamek 5, 64‑700 Czarnków, (tel. 67 256 40 97) o godz. 9.00.
4. Zadaniem Komisji będzie sformułowanie założeń do sporządzania projektu planu urządzenia lasu wraz z programem ochrony przyrody oraz zakresu projektowanych uzgodnień do prognozy oddziaływania tego planu na środowisko, w formie ustaleń obejmujących:
· zestawienie obszarów chronionych i funkcji lasu;
· zakładane postępowanie hodowlane dla poszczególnych typów siedliskowych lasu i leśnych siedlisk przyrodniczych;
· zestawienie możliwych do stosowania typów drzewostanów (TD) o kierunku ochronnym (przyrodniczym) lub gospodarczym;
· określenie przeciętnych wieków rębności dla głównych gatunków drzew jako narzędzia regulacji urządzeniowej;
· podział lasów nadleśnictwa na gospodarstwa;
· wytyczne w sprawie cięć rębnych w poszczególnych gospodarstwach;
· szczegółowe wytyczne dotyczące przebudowy drzewostanów;
· wytyczne w sprawie pielęgnowania lasu;
· wytyczne w sprawie ogólnej ochrony lasu oraz ochrony przeciwpożarowej;
· wytyczne w sprawie zagospodarowania rekreacyjnego, użytkowania ubocznego oraz zagospodarowania łowieckiego;
· wytyczne w sprawie ujmowania w projekcie planu urządzenia lasu zagadnień dotyczących istniejącej i planowanej infrastruktury technicznej nadleśnictwa;
· wytyczne dotyczące zakresu niezbędnej analizy ekonomicznej jaką należy zamieścić w projekcie planu urządzenia lasu;
· sposób sporządzenia prognozy stanu zasobów drzewnych na koniec przyszłego okresu gospodarczego;
· zakres weryfikacji i aktualizacji programu ochrony przyrody;
· zestawienie map tematycznych, jakie powinny zostać sporządzone w ramach projektu planu ul;
· projekt wystąpienia do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w sprawie zakresu oraz szczegółowości prognozy oddziaływania planu urządzenia lasu na środowisko i obszary Natura 2000;
· inne zagadnienia projektowe, specyficzne dla nadleśnictwa.
5. UWAGA:
a. Posiedzenie KZP odbędzie się w możliwie najmniejszym gronie uczestników. Obowiązkowo uczestniczyć będą: Przewodniczący (Dyrektor lub Zastępca RDLP w Pile), kierownictwo Nadleśnictwa, przedstawiciel kierownictwa Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, Naczelnik właściwy ds. urządzania lasu RDLP w Pile.
b. W posiedzeniu Komisji udział będzie mogło wziąć maksymalnie 10-12 osób z zachowaniem przepisowej odległości 2m.
c. Posiedzenie nie będzie poprzedzone ogłoszeniem w prasie i zaproszeniem do obrad organizacji i urzędów zainteresowanych tematyką planowania urządzeniowego. Konsultacje odbędą się na bazie wypracowanych przez KZP wytycznych i założeń.
d. Do publicznej wiadomości, w prasie lokalnej oraz BIP-ach (RDLP w Pile i N-ctwa), podane zostaną informacje o wytycznych i założeniach do projektu planu urządzenia lasu wypracowanych w czasie posiedzenia KZP w formie projektu protokołu z obrad. Projekt ten zostanie udostępniony niezwłocznie po jego sporządzeniu na okres 21 dni, w czasie których zbierane będą pisemne uwagi i wnioski.
e. Po rozpatrzeniu nadesłanych wniosków sporządzony zostanie ostateczny protokół z posiedzenia KZP, który stanowić będzie podstawę do podjęcia działań mających na celu wyłonienie wykonawcy projektu planu urządzenia lasu. Protokół ten zostanie opublikowany na stronach internetowych oraz w BIP.
Damian Szcześniak
Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych
/podpisano elektronicznie/
Piła, 06.05.2020 r.
ZS.6004.3.2020
OGŁOSZENIE
Na podstawie zapisów art. 39-42 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko, zwanej dalej ustawą o udostępnianiu informacji o środowisku, (tekst jedn.: Dz. U. z 2020 poz. 283 ze zm.) oraz ustaleń organizacyjnych podjętych przez Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych oraz Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile na czas trwającej pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, informuję o przystąpieniu przez RDLP w Pile do opracowania projektu planu urządzenia lasu dla Nadleśnictwa Wronki na lata 2023-2032 i sporządzenia dla wytycznych tego projektu strategicznej oceny oddziaływania na środowisko. W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w kraju oraz w trosce o zapewnienie właściwego udziału społeczeństwa w pracach projektowych, modyfikacji ulega schemat działania nad wypracowaniem założeń i wytycznych do projektu planu urządzenia lasu dla Nadleśnictwa Wronki:
1. Prace nad sporządzeniem projektu są organizowane i koordynowane przez Dyrektora RDLP w Pile.
2. Organem właściwym do dokonania uzgodnień zakresu i stopnia szczegółowości informacji wymaganych w prognozie oddziaływania projektu planu urządzenia lasu na środowisko oraz wydania opinii do projektu planu urządzenia lasu jest Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Poznaniu oraz Wielkopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Poznaniu.
3. W celu opracowania założeń i wytycznych do prac nad projektem planu urządzenia lasu dla Nadleśnictwa Wronki na lata 2023-2032 i sporządzenia, dla wytycznych tego projektu, strategicznej oceny oddziaływania na środowisko (dalej: KZP), zwołuję Posiedzenie Komisji Założeń Planu w dniu 16.06.2020 r., w Centrum Promocji Lasów Państwowych Goraj-Zamek, Goraj-Zamek 5, 64‑700 Czarnków, (tel. 67 254 55 00,) o godz. 9.00.
4. Zadaniem Komisji będzie sformułowanie założeń do sporządzania projektu planu urządzenia lasu wraz z programem ochrony przyrody oraz zakresu projektowanych uzgodnień do prognozy oddziaływania tego planu na środowisko, w formie ustaleń obejmujących:
· zestawienie obszarów chronionych i funkcji lasu;
· zakładane postępowanie hodowlane dla poszczególnych typów siedliskowych lasu i leśnych siedlisk przyrodniczych;
· zestawienie możliwych do stosowania typów drzewostanów (TD) o kierunku ochronnym (przyrodniczym) lub gospodarczym;
· określenie przeciętnych wieków rębności dla głównych gatunków drzew jako narzędzia regulacji urządzeniowej;
· podział lasów nadleśnictwa na gospodarstwa;
· wytyczne w sprawie cięć rębnych w poszczególnych gospodarstwach;
· szczegółowe wytyczne dotyczące przebudowy drzewostanów;
· wytyczne w sprawie pielęgnowania lasu;
· wytyczne w sprawie ogólnej ochrony lasu oraz ochrony przeciwpożarowej;
· wytyczne w sprawie zagospodarowania rekreacyjnego, użytkowania ubocznego oraz zagospodarowania łowieckiego;
· wytyczne w sprawie ujmowania w projekcie planu urządzenia lasu zagadnień dotyczących istniejącej i planowanej infrastruktury technicznej nadleśnictwa;
· wytyczne dotyczące zakresu niezbędnej analizy ekonomicznej jaką należy zamieścić w projekcie planu urządzenia lasu;
· sposób sporządzenia prognozy stanu zasobów drzewnych na koniec przyszłego okresu gospodarczego;
· zakres weryfikacji i aktualizacji programu ochrony przyrody;
· zestawienie map tematycznych, jakie powinny zostać sporządzone w ramach projektu planu ul;
· projekt wystąpienia do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w sprawie zakresu oraz szczegółowości prognozy oddziaływania planu urządzenia lasu na środowisko i obszary Natura 2000;
· inne zagadnienia projektowe, specyficzne dla nadleśnictwa.
5. UWAGA:
a. Posiedzenie KZP odbędzie się w możliwie najmniejszym gronie uczestników. Obowiązkowo uczestniczyć będą: Przewodniczący (Dyrektor lub Zastępca RDLP w Pile), kierownictwo Nadleśnictwa, przedstawiciel kierownictwa Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, Naczelnik właściwy ds. urządzania lasu RDLP w Pile.
b. W posiedzeniu Komisji udział będzie mogło wziąć maksymalnie 10-12 osób z zachowaniem przepisowej odległości 2m.
c. Posiedzenie nie będzie poprzedzone ogłoszeniem w prasie i zaproszeniem do obrad organizacji i urzędów zainteresowanych tematyką planowania urządzeniowego. Konsultacje odbędą się na bazie wypracowanych przez KZP wytycznych i założeń.
d. Do publicznej wiadomości, w prasie lokalnej oraz BIP-ach (RDLP w Pile i N-ctwa), podane zostaną informacje o wytycznych i założeniach do projektu planu urządzenia lasu wypracowanych w czasie posiedzenia KZP w formie projektu protokołu z obrad. Projekt ten zostanie udostępniony niezwłocznie po jego sporządzeniu na okres 21 dni, w czasie których zbierane będą pisemne uwagi i wnioski.
e. Po rozpatrzeniu nadesłanych wniosków sporządzony zostanie ostateczny protokół z posiedzenia KZP, który stanowić będzie podstawę do podjęcia działań mających na celu wyłonienie wykonawcy projektu planu urządzenia lasu. Protokół ten zostanie opublikowany na stronach internetowych oraz w BIP.
Damian Szcześniak
Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile
/podpisano elektronicznie/
Piła, 06.05.2020 r.
ZS.6004.4.2020
OGŁOSZENIE
Na podstawie zapisów art. 39-42 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko, zwanej dalej ustawą o udostępnianiu informacji o środowisku, (tekst jedn.: Dz. U. z 2020 poz. 283 ze zm.) oraz ustaleń organizacyjnych podjętych przez Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych oraz Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile na czas trwającej pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, informuję o przystąpieniu przez RDLP w Pile do opracowania projektu planu urządzenia lasu dla Nadleśnictwa Złotów na lata 2023-2032 i sporządzenia dla wytycznych tego projektu strategicznej oceny oddziaływania na środowisko. W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w kraju oraz w trosce o zapewnienie właściwego udziału społeczeństwa w pracach projektowych, modyfikacji ulega schemat działania nad wypracowaniem założeń i wytycznych do projektu planu urządzenia lasu dla Nadleśnictwa Złotów:
1. Prace nad sporządzeniem projektu są organizowane i koordynowane przez Dyrektora RDLP w Pile.
2. Organem właściwym do dokonania uzgodnień zakresu i stopnia szczegółowości informacji wymaganych w prognozie oddziaływania projektu planu urządzenia lasu na środowisko oraz wydania opinii do projektu planu urządzenia lasu jest Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Poznaniu oraz Wielkopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Poznaniu.
3. W celu opracowania założeń i wytycznych do prac nad projektem planu urządzenia lasu dla Nadleśnictwa Złotów na lata 2023-2032 i sporządzenia, dla wytycznych tego projektu, strategicznej oceny oddziaływania na środowisko (dalej: KZP), zwołuję Posiedzenie Komisji Założeń Planu w dniu 09.06.2020 r., w Siedzibie Nadleśnictwa Złotów, Al. P.J. Lenne 1, 77-400 Złotów (tel. 67 263 34 71) o godz. 9.00.
4. Zadaniem Komisji będzie sformułowanie założeń do sporządzania projektu planu urządzenia lasu wraz z programem ochrony przyrody oraz zakresu projektowanych uzgodnień do prognozy oddziaływania tego planu na środowisko, w formie ustaleń obejmujących:
· zestawienie obszarów chronionych i funkcji lasu;
· zakładane postępowanie hodowlane dla poszczególnych typów siedliskowych lasu i leśnych siedlisk przyrodniczych;
· zestawienie możliwych do stosowania typów drzewostanów (TD) o kierunku ochronnym (przyrodniczym) lub gospodarczym;
· określenie przeciętnych wieków rębności dla głównych gatunków drzew jako narzędzia regulacji urządzeniowej;
· podział lasów nadleśnictwa na gospodarstwa;
· wytyczne w sprawie cięć rębnych w poszczególnych gospodarstwach;
· szczegółowe wytyczne dotyczące przebudowy drzewostanów;
· wytyczne w sprawie pielęgnowania lasu;
· wytyczne w sprawie ogólnej ochrony lasu oraz ochrony przeciwpożarowej;
· wytyczne w sprawie zagospodarowania rekreacyjnego, użytkowania ubocznego oraz zagospodarowania łowieckiego;
· wytyczne w sprawie ujmowania w projekcie planu urządzenia lasu zagadnień dotyczących istniejącej i planowanej infrastruktury technicznej nadleśnictwa;
· wytyczne dotyczące zakresu niezbędnej analizy ekonomicznej jaką należy zamieścić w projekcie planu urządzenia lasu;
· sposób sporządzenia prognozy stanu zasobów drzewnych na koniec przyszłego okresu gospodarczego;
· zakres weryfikacji i aktualizacji programu ochrony przyrody;
· zestawienie map tematycznych, jakie powinny zostać sporządzone w ramach projektu planu ul;
· projekt wystąpienia do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w sprawie zakresu oraz szczegółowości prognozy oddziaływania planu urządzenia lasu na środowisko i obszary Natura 2000;
· inne zagadnienia projektowe, specyficzne dla nadleśnictwa.
5. UWAGA:
a. Posiedzenie KZP odbędzie się w możliwie najmniejszym gronie uczestników. Obowiązkowo uczestniczyć będą: Przewodniczący (Dyrektor lub Zastępca RDLP w Pile), kierownictwo Nadleśnictwa, przedstawiciel kierownictwa Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, Naczelnik właściwy ds. urządzania lasu RDLP w Pile.
b. W posiedzeniu Komisji udział będzie mogło wziąć maksymalnie 10-12 osób z zachowaniem przepisowej odległości 2m.
c. Posiedzenie nie będzie poprzedzone ogłoszeniem w prasie i zaproszeniem do obrad organizacji i urzędów zainteresowanych tematyką planowania urządzeniowego. Konsultacje odbędą się na bazie wypracowanych przez KZP wytycznych i założeń.
d. Do publicznej wiadomości, w prasie lokalnej oraz BIP-ach (RDLP w Pile i N-ctwa), podane zostaną informacje o wytycznych i założeniach do projektu planu urządzenia lasu wypracowanych w czasie posiedzenia KZP w formie projektu protokołu z obrad. Projekt ten zostanie udostępniony niezwłocznie po jego sporządzeniu na okres 21 dni, w czasie których zbierane będą pisemne uwagi i wnioski.
e. Po rozpatrzeniu nadesłanych wniosków sporządzony zostanie ostateczny protokół z posiedzenia KZP, który stanowić będzie podstawę do podjęcia działań mających na celu wyłonienie wykonawcy projektu planu urządzenia lasu. Protokół ten zostanie opublikowany na stronach internetowych oraz w BIP.
Damian Szcześniak
Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile
/podpisano elektronicznie/
Piła, 04.05.2020 r.
ZS.6004.5.2020
OGŁOSZENIE
Na podstawie zapisów art. 39-42 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko, zwanej dalej ustawą o udostępnianiu informacji o środowisku, (tekst jedn.: Dz. U. z 2020 poz. 283 ze zm.) oraz ustaleń organizacyjnych podjętych przez Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych oraz Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile na czas trwającej pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, informuję o przystąpieniu przez RDLP w Pile do opracowania projektu planu urządzenia lasu dla Nadleśnictwa Krucz na lata 2023-2032 i sporządzenia dla wytycznych tego projektu strategicznej oceny oddziaływania na środowisko. W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w kraju oraz w trosce o zapewnienie właściwego udziału społeczeństwa w pracach projektowych, modyfikacji ulega schemat działania nad wypracowaniem założeń i wytycznych do projektu planu urządzenia lasu dla Nadleśnictwa Krucz:
1. Prace nad sporządzeniem projektu są organizowane i koordynowane przez Dyrektora RDLP w Pile.
2. Organem właściwym do dokonania uzgodnień zakresu i stopnia szczegółowości informacji wymaganych w prognozie oddziaływania projektu planu urządzenia lasu na środowisko oraz wydania opinii do projektu planu urządzenia lasu jest Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Poznaniu oraz Wielkopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Poznaniu.
3. W celu opracowania założeń i wytycznych do prac nad projektem planu urządzenia lasu dla Nadleśnictwa Krucz na lata 2023-2032 i sporządzenia, dla wytycznych tego projektu, strategicznej oceny oddziaływania na środowisko (dalej: KZP), zwołuję Posiedzenie Komisji Założeń Planu w dniu 05.06.2020 r., w Centrum Promocji Lasów Państwowych Goraj-Zamek, Goraj-Zamek 5, 64‑700 Czarnków, (tel. 67 349 00 44, 509 567 094) o godz. 9.00.
4. Zadaniem Komisji będzie sformułowanie założeń do sporządzania projektu planu urządzenia lasu wraz z programem ochrony przyrody oraz zakresu projektowanych uzgodnień do prognozy oddziaływania tego planu na środowisko, w formie ustaleń obejmujących:
· zestawienie obszarów chronionych i funkcji lasu;
· zakładane postępowanie hodowlane dla poszczególnych typów siedliskowych lasu i leśnych siedlisk przyrodniczych;
· zestawienie możliwych do stosowania typów drzewostanów (TD) o kierunku ochronnym (przyrodniczym) lub gospodarczym;
· określenie przeciętnych wieków rębności dla głównych gatunków drzew jako narzędzia regulacji urządzeniowej;
· podział lasów nadleśnictwa na gospodarstwa;
· wytyczne w sprawie cięć rębnych w poszczególnych gospodarstwach;
· szczegółowe wytyczne dotyczące przebudowy drzewostanów;
· wytyczne w sprawie pielęgnowania lasu;
· wytyczne w sprawie ogólnej ochrony lasu oraz ochrony przeciwpożarowej;
· wytyczne w sprawie zagospodarowania rekreacyjnego, użytkowania ubocznego oraz zagospodarowania łowieckiego;
· wytyczne w sprawie ujmowania w projekcie planu urządzenia lasu zagadnień dotyczących istniejącej i planowanej infrastruktury technicznej nadleśnictwa;
· wytyczne dotyczące zakresu niezbędnej analizy ekonomicznej jaką należy zamieścić w projekcie planu urządzenia lasu;
· sposób sporządzenia prognozy stanu zasobów drzewnych na koniec przyszłego okresu gospodarczego;
· zakres weryfikacji i aktualizacji programu ochrony przyrody;
· zestawienie map tematycznych, jakie powinny zostać sporządzone w ramach projektu planu ul;
· projekt wystąpienia do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w sprawie zakresu oraz szczegółowości prognozy oddziaływania planu urządzenia lasu na środowisko i obszary Natura 2000;
· inne zagadnienia projektowe, specyficzne dla nadleśnictwa.
5. UWAGA:
a. Posiedzenie KZP odbędzie się w możliwie najmniejszym gronie uczestników. Obowiązkowo uczestniczyć będą: Przewodniczący (Dyrektor lub Zastępca RDLP w Pile), kierownictwo Nadleśnictwa, przedstawiciel kierownictwa Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, Naczelnik właściwy ds. urządzania lasu RDLP w Pile.
b. W posiedzeniu Komisji udział będzie mogło wziąć maksymalnie 10-12 osób z zachowaniem przepisowej odległości 2m.
c. Posiedzenie nie będzie poprzedzone ogłoszeniem w prasie i zaproszeniem do obrad organizacji i urzędów zainteresowanych tematyką planowania urządzeniowego. Konsultacje odbędą się na bazie wypracowanych przez KZP wytycznych i założeń.
d. Do publicznej wiadomości, w prasie lokalnej oraz BIP-ach (RDLP w Pile i N-ctwa), podane zostaną informacje o wytycznych i założeniach do projektu planu urządzenia lasu wypracowanych w czasie posiedzenia KZP w formie projektu protokołu z obrad. Projekt ten zostanie udostępniony niezwłocznie po jego sporządzeniu na okres 21 dni, w czasie których zbierane będą pisemne uwagi i wnioski.
e. Po rozpatrzeniu nadesłanych wniosków sporządzony zostanie ostateczny protokół z posiedzenia KZP, który stanowić będzie podstawę do podjęcia działań mających na celu wyłonienie wykonawcy projektu planu urządzenia lasu. Protokół ten zostanie opublikowany na stronach internetowych oraz w BIP.
Damian Szcześniak
Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile
/podpisano elektronicznie/
Pliki do pobrania - lista załączników
-
.PDFProtokół z posiedzenia KZP UL dla Nadlesnictwa Kalisz Pomorski na lata 2024-2033
-
.PDFProtokół z posiedzenia KZP UL dla Nadleśnictwa Trzcianka na lata 2024-2033
-
.PDFProtokół z posiedzenia KZP UL dla Nadleśnictwa Potrzebowice na lata 2024-2033
-
.PDFProtokół z posiedzenia KZP UL dla Nadleśnictwa Kaczory na lata 2024-2033
-
.PDFProtokół z posiedzenia KZP UL dla Nadleśnictwa Płytnica na lata 2024-2033
-
.PDFProtokół z posiedzenia KZP UL dla Nadleśnictwa Jastrowie na lata 2024-2033
-
.PDFPOP Nadleśnictwo Okonek
-
.PDFPrognoza Nadleśnictwo Okonek 2021-2030
-
.PDFProjekt planu urządzenia lasu Nadleśnictwa Okonek 2021-2030
-
.PDFProtokół z posiedzenia NTG dla Nadleśnictwa Okonek
-
.PDFReferat na Naradę Techniczno Gospodarczą - Nadleśnictwo Okonek 2020
-
.PDFKoreferat Wykonawcy projektu PUL
-
.PDFKoreferat Nadleśniczego Nadleśnictwa Okonek
-
.PDFPrognoza oddziaływania na środowisko projektu PUL
-
.PDFProgram ochrony przyrody
-
.PDFWyniki monitoringu POŚ
-
.PDFProtokół z obrad KZP Nadleśnictwo Złotów
-
.PDFProtokół z obrad KZP Nadleśnictwa Krucz
-
.PDFProtokół z obrad KZP Nadleśnictwa Krzyż
-
.PDFProtokół z obrad KZP Nadleśnictwa Wronki
-
.ZIPKonkurs na mural - regulamin i załączniki