Sprawy
Informacje publiczne, które nie zostały zamieszczone w Biuletynie Informacji Publicznej PGL LP można uzyskać składając wniosek.
Szacowanie szkód łowieckich
1. Wnioski pisemne o oszacowanie szkody łowieckiej w uprawach i płodach rolnych powstałej od zwierzyny leśnej w obrębie obwodu wyłączonego z wydzierżawienia nr 49 (OHZ Konopaty) należy składać osobiście w sekretariacie Nadleśnictwa Lidzbark lub elektronicznie w postaci podpisanego skanu wniosku na adres lidzbark@olsztyn.lasy.gov.pl
2. Właścicielowi albo posiadaczowi gruntów rolnych, na terenie których wystąpiła szkoda na terenie obwodów 329, 343, 344, 345, 346, 358, 359, 360, 361, 362, 365, 366, 367, 368, 369, 370, 61 w zasięgu administracyjnym Nadleśnictwa Lidzbark przysługuje odwołanie do nadleśniczego Nadleśnictwa Lidzbark. Odwołanie wnosi się w terminie 7 dni od dnia podpisania protokołu. Pisemne wnioski o szacowanie szkody łowieckiej w procedurze odwoławczej wraz z kopią protokołu szacowania szkody przez właściwe koło łowieckie należy składać osobiście w sekretariacie Nadleśnictwa Lidzbark lub elektronicznie w postaci podpisanego skanu wniosku na adres lidzbark@olsztyn.lasy.gov.pl
Sprzedaż detaliczna drewna
1. Sprzedaż drewna w biurze nadleśnictwa odbywa się w dni robocze w godz. 7.15-14.00, natomiast w poszczególnych leśnictwach prowadzona jest we wtorki i czwartki. Informacja na ten temat jest zamieszczona na tablicy ogłoszeń kancelarii leśnictwa. Sprzedaż detaliczna prowadzona jest tylko w formie gotówkowej.
2. Zakupione drewno należy wywieźć z lasu w terminie 14 dni od daty zakupu. Wywóz zakupionego drewna odbywa się w dni robocze wyznaczone przez właściwego terenowo leśniczego w godz. 7.00-15.00 po uzyskaniu adnotacji o wydaniu drewna, drogami wskazanymi przez leśniczego.
3. Nadleśnictwo nie ponosi odpowiedzialności za pogorszenie jakości drewna spowodowane zaparzeniem i przebarwieniami po dniu zakupu.
Pozyskanie i cechowanie drewna pozyskanego w lasach nie stanowiących własności Skarbu Państwa
1. Pozyskanie drewna w lasach nie stanowiących własności Skarbu Państwa prowadzone jest na podstawie uproszczonego planu urządzania lasu opracowanego przez właściwego administracyjnie Starostę lub - w przypadku braku takiego planu - na podstawie decyzji określającej rozmiar zadań wydanej przez Starostę. Nadleśniczy również może wydać taką decyzję, ale wyłącznie w przypadku konieczności wykonania zabiegów sanitarnych, czyli służących zapobieganiu i zwalczaniu szkodników.
2. Wnioskodawca składa w kancelarii właściwego terenowo leśnictwa lub w biurze nadleśnictwa wniosek/podanie o zgodę na wykonanie zabiegów pielęgnacyjnych/zakwalifikowanie drzew do wyrębu. Właściwy terytorialnie leśniczy w terminie 14 dni przeprowadza lustrację wnioskowanych działek, wskazanych przez wnioskodawcę, określając potrzeby, pilność i zasadność zaplanowanych cięć uwzględniając aktualny stan lasu i rozmiar dotychczas wykonanych zadań gospodarczych. Jeżeli wnioskodawca nie figuruje w posiadanej przez nadleśnictwo dokumentacji urządzeniowej jako właściciel gruntu, do wniosku/podania musi załączyć oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością. W przypadku występowania współwłasności działki konieczna jest pisemna zgoda wszystkich żyjących współwłaścicieli lub ich spadkobierców (np. w postaci pełnomocnictwa lub upoważnienia).
3. Po zakończeniu pozyskania drewna w miejscu wycinki, zgłoszone do legalizacji drewno jest mierzone i cechowane, a wnioskodawca otrzymuje świadectwo legalności pozyskania wystawione przez nadleśnictwo.
Poniżej znajdują się do pobrania wzory oświadczeń oraz wnioski o zakwalifikowanie drzew do wycinki w lasach nie stanowiących własności Skarbu Państwa zlokalizowanych w zasięgu Powiatu Działdowo i Powiatu Żuromin.
Uwaga: Wnioski dotyczące prac pozyskaniowych planowanych do wykonania w lasach nie stanowiących własności Skarbu Państwa z terenu Powiatu Iława można pobrać bezpośrednio u właściwego terytorialnie leśniczego.