Sprawy
Informacje publiczne, które nie zostały zamieszczone w Biuletynie Informacji Publicznej PGL LP można uzyskać składając wniosek.
Nadleśniczy Nadleśnictwa Młynary przyjmuje interesantów w każdy wtorek w godz. 800 - 900
Skargi i wnioski przyjmowane są w formie pisemnej na adres :
Sekretariat Nadleśnictwa Młynary
ul.1 go Maja 21A
14-420 Młynary
lub e-mail: mlynary@olsztyn.lasy.gov.pl
1.Udostępnienie Informacji Publicznej na wniosek następuje bez zbędnej zwłoki , nie później jednak niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania wniosku
2.Udostępnienie Informacji o środowisku na wniosek następuje bez zbędnej zwłoki , nie później jednak niż w terminie miesiąca od dnia otrzymania wniosku
3.Terminy , o których mowa w pkt. 1-2, mogą zostać przedłużone do 2 miesięcy od dnia otrzymania wniosku, za uprzednim pisemmnym powiadomieniem wnioskodawcy, w którym wskazuje się termin udostępniania oraz powody opóźnienia.
Dodatkowe informacje można uzyskać e-mail: ewa.albinska@olsztyn.lasy.gov.pl
Sprzedaż detaliczna drewna
1. Sprzedaż drewna prowadzona jest w poszczególnych leśnictwach. Szczegółowe informacje są zamieszczone na tablicach ogłoszeń poszczególnych kancelarii leśnictw. Sprzedaż detaliczna prowadzona jest tylko w formie gotówkowej.
2. Zakupione drewno należy wywieźć z lasu w terminie 14 dni od daty zakupu. Wywóz zakupionego drewna odbywa się w dni robocze wyznaczone przez właściwego terenowo leśniczego w godz. 7.00-15.00 po uzyskaniu adnotacji o wydaniu drewna, drogami wskazanymi przez leśniczego.
3. Nadleśnictwo nie ponosi odpowiedzialności za pogorszenie jakości drewna spowodowane zaparzeniem i przebarwieniami po dniu zakupu.
Pozyskanie i cechowanie drewna pozyskanego w lasach nie stanowiących własności Skarbu Państwa
1. Pozyskanie drewna w lasach nie stanowiących własności Skarbu Państwa prowadzone jest na podstawie uproszczonego planu urządzania lasu opracowanego przez właściwego administracyjnie Starostę lub - w przypadku braku takiego planu - na podstawie decyzji określającej rozmiar zadań wydanej przez Starostę. Nadleśniczy również może wydać taką decyzję, ale wyłącznie w przypadku konieczności wykonania zabiegów sanitarnych, czyli służących zapobieganiu i zwalczaniu szkodników.
2. Wnioskodawca składa w kancelarii właściwego terenowo leśnictwa lub w biurze nadleśnictwa wniosek/podanie o zgodę na wykonanie zabiegów pielęgnacyjnych/zakwalifikowanie drzew do wyrębu. Właściwy terytorialnie leśniczy przeprowadza lustrację wnioskowanych działek, wskazanych przez wnioskodawcę, określając potrzeby, pilność i zasadność zaplanowanych cięć uwzględniając aktualny stan lasu i rozmiar dotychczas wykonanych zadań gospodarczych. Jeżeli wnioskodawca nie figuruje w posiadanej przez nadleśnictwo dokumentacji urządzeniowej jako właściciel gruntu, do wniosku/podania musi załączyć oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością. W przypadku występowania współwłasności działki konieczna jest pisemna zgoda wszystkich żyjących współwłaścicieli lub ich spadkobierców (np. w postaci pełnomocnictwa lub upoważnienia).
Uwaga: dla lasów nie stanowiących własności Skarbu Państwa położonych w Gminie Morąg (Powiat Ostróda) nie opracowano aktualnej dokumentacji urządzeniowej. Aby uzyskać zgodę na zabiegi pielęgnacyjne lub wyrąb lasu, właściciel lasu powinien pobrać w Starostwie Powiatowym w Ostródzie wniosek o wydanie decyzji, załączając aktualny wypis z rejestru gruntów. Po wykonaniu lustracji terenowej wnioskowanych działek przez właściwego leśniczego, decyzję zezwalającą na wycinkę wydaje Starosta Ostródzki.
3. Po zakończeniu pozyskania drewna w miejscu wycinki, zgłoszone do legalizacji drewno jest mierzone i cechowane, a wnioskodawca otrzymuje świadectwo legalności pozyskania wystawione przez nadleśnictwo.
Osoby do załatwiane spraw :
Stanowisko ds. handlu drewnem - Tel.: (055) 248-61-53 kom. 696-499-321
pawel.ciechanowski@olsztyn.lasy.gov.pl
Stanowisko ds. pracowniczych - Tel.: (055) 248 6153
edyta.chodara@olsztyn.lasy.gov.pl
Stanowisko ds. lasów niepaństwowych - Tel.: (055) 248-61-53 kom. 696-499-326
janina.dymitruk@olsztyn.lasy.gov.pl