Sprawy
Informacje publiczne, które nie zostały zamieszczone w Biuletynie Informacji Publicznej PGL LP można uzyskać składając wniosek.
Procedura załatwiania spraw zwizanych z prowadzeniem nadzoru nad gospodarką leśną w lasach nie stanowiących własności Skarbu Państwa
A. Dla lasu brak Uproszczonego planu urządzania
- Właściciel / współwłaściciel / zarządca składa do Leśniczego wniosek o ustalenie zadań z zakresu gospodarki leśnej, ocechowanie drewna po ścince i wydanie świadectwa legalności pozyskania drewna – wg wzoru.
- Wniosek niekompletny, wypełniony nieprawidłowo lub podpisany przez osobę nie będącą właścicielem/współwłaścicielem lub zarządca bez pisemnego pełnomocnictwa - nie podlega przyjęciu.
- Jeżeli wniosek jest prawidłowy Leśniczy rejestruje wniosek i datę wpływu w rejestrze prowadzonym dla danego leśnictwa i w ciągu 30 dni od daty wpływu dokonuje oceny stanu lasu i sporządza na tę okoliczność protokół z oględzin, ustalając rodzaj i zakres niezbędnych zabiegów, w tym wyznacza drzewa do usunięcia poprzez przybicie cechówki na pierśnicy.
- W ciągu 30 dni od daty złożenia wniosku Leśniczy sporządza decyzję ustalającą, określając zadania w zakresie wyrębu drzew w danym okresie oraz inne zadania z zakresu gospodarki leśnej, w tym obowiązkowo w zakresie ponownego wprowadzenie roślinności leśnej, gdy wymaga tego stan lasu.
- Leśniczy przekazuje przygotowaną decyzję wnioskodawcy, potwierdzając fakt doręczenia adnotacją na kopi decyzji „Otrzymałem, data, podpis”.
- Decyzja staje się wykonalna z dniem doręczenia gdy uwzględnia w całości wniosek strony. Po otrzymaniu decyzji właściciel pozyskuje drewno. Pozyskane na podstawie decyzji drewno podlega ocechowaniu. Drewno cechuje się wyłącznie przy pniu. Bezpośrednio po ocechowaniu drewna Leśniczy wystawia świadectwo legalności pozyskania zaznaczając na świadectwie właściwą podstawę prawną.
- Wnioskodawca otrzymuje oryginał świadectwa, potwierdzając fakt otrzymania podpisem na kopi nr 1 i 2 świadectwa.
B. Dla lasu jest opracowany Uproszczony plan urządzania lasu
- Właściciel / współwłaściciel / zarządca składa do Leśniczego wniosek o ocechowanie drewna po ścince i wydanie świadectwa legalności pozyskania drewna – wypełnia pkt 2. wniosku
- Wniosek niekompletny, wypełniony nieprawidłowo lub podpisany przez osobę nie będącą właścicielem/współwłaścicielem lub zarządcą bez pisemnego pełnomocnictwa - nie podlega przyjęciu.
- Jeżeli wniosek jest prawidłowy Leśniczy rejestruje wniosek i datę wpływu w rejestrze prowadzonym dla danego leśnictwa - wg wzoru
- W terminie do 30 dni od daty wpływu wniosku leśniczy dokonuje oceny zgodności planowanego przez wnioskodawcę zabiegu z zapisami uproszczonego planu urządzania. Jeżeli planowany zabieg jest zgodny z zapisami uproszczonego planu urządzania, leśniczy udaje się na grunt celem ocechowania drewna i wystawia świadectwo legalności pozyskania, zaznaczając na świadectwie właściwą podstawę prawną.
- Wnioskodawca otrzymuje oryginał świadectwa, potwierdzając fakt otrzymania podpisem na kopi nr 1 i 2 świadectwa.